O nás

Zakladatelé naší živnosti Ladislav Tázlar st. ten od roku 1949, a manželka Jana, ta od roku 1953, zůstali svému hodinářskému povoláni věrni. 

Od vzniku národního podniku KLENOTY do jeho zániku v roce 1990 byli oba jeho zaměstnanci. Ladislav Tázlar absolvoval po vyučení odbornou průmyslovou školu jemné mechaniky v Novém Městě nad Metují. 

Posléze pak v roce 1967 dlouhodobý kurz u švýcarské firmy OMEGA s doplněním na značky TISSOT-BREITLING. Vše zakončeno zkouškou a mistrovským diplomem. Získané odborné znalosti uplatnil při výuce učňů v oboru a zvyšování kvalifikace hodinářů zaměstnaných v KLENOTECH.

Naše živnost HODINÁŘSTVÍ-KLENOTY byla vybudována ve vlastním domě v roce 1991 a k desetiletému výročí v roce 2001 rozšířena o další prodejní prostory. 

O spolehlivý provoz naší rodinné firmy se stará Ladislav Tázlar ml. se svojí ženou Ivou. V dílnách pak realizuje svůj řemeslný um jeden z nejlepších vyučených v oboru, zakončeným maturitní zkouškou, Ladislav Tázlar nejml. 

Jako zlatnice pracuje absolventka šperkařské školy v Turnově, Lucie Tázlarová, Dis., která úspěšně ukončila v roce 2011 své další vzdělání na Vyšší odborné škole pro restaurátorství v Turnově.